• Zápis detí do MŠ na škol.rok 2024/2025

• 23.04.2024 10:01
      • OZNAM:
        Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa do materskej školy pre školský rok 2024/2025 bude prebiehať od 2.5.2024 do 10.5. 2024.
        Prihlášku nájdete na stránke školy: https://zssintava.edupage.org/a/tlaciva-ms

• Dieťa sa do materskej školy prijíma vždy iba na základe písomnej žiadosti ( elektronická prihláška) o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie (ďalej len „žiadosť“).
        Zákonný zástupca dieťaťa alebo zástupca zariadenia (ďalej len „zákonný zástupca“) spolu so žiadosťou do materskej školy predkladá aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa (ďalej len „potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti“). Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti nie je potvrdením o aktuálnom zdravotnom stave dieťaťa, ale je potvrdením o jeho zdravotnej spôsobilosti absolvovať predprimárne vzdelávanie v materskej škole.
        Dátum potvrdenia od lekára nesmie byť starší ako dátum podania žiadosti. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného poradenského zariadenia.
        Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa formou pravidelného denného dochádzania do materskej školy v rozsahu najmenej 4 hodiny denne.