• Ochorenie Ruky- nohy- ústa v MŠ

• 13.06.2022 13:46
      • Vážení rodičia, v MŠ máme potvrdený prípad ochorenia Ruky, nohy, ústa.
        Jedná sa o vysoko infekčné ochorenie, venujte preto prosím pozornosť jeho prípadným príznakom.
        V prípade ich prítomnosti, vyhľadajte lekára.
        Okamžite po objavení ochorenia je potrebné dieťa izolovať od kolektívu. S dieťaťom by ste mali ostať doma, kým sa mu vyrážky celkom nevysušia, podobne ako pri kiahňach. Ruky-nohy-ústa sa prenáša stolicou, slinami, sekrétmi nosa alebo tekutinou z vyrážok. No pozor – aj po prekonaní sa vírus vylučuje stolicou ešte niekoľko týždňov, čo znamená, že dieťa môže byť infekčné, aj keď je v podstate zdravé. Preto by jeho zdravotný stav mal posúdiť lekár a rozhodnúť o opätovnom nástupe do kolektívu.
        ZÁROVEŇ VÁS ŽIADAME, ABY STE DODRŽIAVALI ŠKOLSKÝ PORIADOK A DO MŠ PRIVIEDLI LEN ZDRAVÉ DETI.