• Vážený pedagogický zbor, milí žiaci, rodičia!

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025, ktoré sa uskutoční dňa 2. septembra 2024 o 8.00 hod pred budovou školy.

Tešíme sa na Vás !

• Výstava o osobnostiach Slovenska

• Sprievodným programom pri príležitosti 950. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci je aj prezentácia celoslovenskej výstavy venovanej významným osobnostiam. Výstava je venovaná Silvestrovi Krčmérymu a Vladimírovi Juklovi. Silvester Krčméry v tomto roku oslavuje 100. výročie od svojho narodenia (1924-2024). Vladimír Jukl oslávi 100. výročie od svojho narodenia v roku 2025.  Obaja boli celoživotnými bojovníkmi za slobodu v rokoch 1948 – 1989.

Autori celoslovenskej výstavy zakomponovali do panelov výstavy aj obec Šintava, ktorá týmto osobnostiam vzdala úctu v podobe pomenovania námestia a vybudovania pamätníka pri kostole sv. Martina v Šintave. Uvedomelá  kultúrnosť našej obce sa touto výstavou pripomína celému Slovensku.

Informácie na prezentovanej výstave sú podávané vo forme pútavého kresleného komiksu, ktorý bude umiestnený na oplotení školy. Výstava bude verejnosti sprístupnená zdarma do 20. 09. 2024.

• Prípravy na nový školský rok

• Počas letných prázdnin, keď v škole ostane trošku prázdnejšie a tichšie, tradične využívame čas na opravy, hĺbkové upratovanie, prípravy na nový školský rok. Tak tomu bolo aj toto leto. Ďakujem všetkým nepedagogickým zamestnancom za ich činnosť počas leta. Podarilo sa nám zakúpiť a vymeniť šatňové skrinky, vymaľovať priestory prvej triedy, jedálne, výdajne stravy, jednej triedy v materskej škole. Pani upratovačky poumývali všetky okná, vytepovali koberce, sedacie kútiky. Uskutočnili sa drobné opravy, pán školník natrel všetky zárubne v triedach.

Posledné dni pani učiteľky vyzdobili triedy nástenkami, obrázkami, plagátmi.

Všetko je na nový školský rok pripravené.

Tešíme sa na Vás deti!

• Pietna spomienka SNP

• Včera si zamestnanci školy v spolupráci s obecným úradom pripomenuli 80. výročie SNP. Prítomným sa prihovorila starostka obce Bc. Stanislava Režnáková.

• Školenie prvej pomoci pre pedagógov

• Pracovné dni pred začatím školského roka pani učiteľky využili okrem príprav tried aj na svoj sebarozvoj. Školili sa v poskytovaní prvej pomoci. Toto školenie alsolvujeme každé dva roky. Ďakujeme skvelej školiteľke p. Bc. Andrei Januščákovej a Autoškole BB Peter Urbánek Sereď za zabezpečenie školenia. Všetky pani učiteľky zvládli testy aj praktickú KPR (Kardiopulmonálna resuscitácia) a získali osvedčenie o úspešnom absolvovaní.

Veríme, že všetky teoretické ale aj praktické vedomosti a zručnosti budú vedieť uplatniť keď to bude potrebné. Ale zároveň si prajeme, aby takých situácií v živote ale aj v škole bolo čo najmenej, najlepšie žiadna.

• Slnečná strecha

• Vo februári sme Vás informovali o úspešnom projekte školy. Ešte v novembri minulého kalendárneho roka sme sa zapojili do výzvy - programu od ZSE Slnečné strechy 2023/2024. Boli sme medzi 15 školami, ktoré boli v projekte úspešné.

Od februára sa uskutočnila obhliadka priestorov, podpisy zmlúv, vypracovanie stavebnej dokumentácie a procesné úkony.

Samotná inštalácia sa uskutočnila 26. augusta a tak od nového školského roka budeme môcť využívať fotovoltické panely na výrobu elektrickej energie.

Ďakujeme nadácii ZSE za podporu nášho projektu a bezplatnú inštaláciu panelov.

Veríme, že využívaním fotovoltiky dokážeme usporiť významnú časť energetických nákladov a škola sa stane energeticky sebestačnejšou.

• Pracovná ponuka

• Školský špeciálny pedagóg

• Úväzok:100%

Dátum nástupu:1.10.2024

• Požiadavky:

Vzdelanie podľa Zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a Vyhlášky MŠVVsŠ SR 1/2020 Z. z.
            • Bližšie informácie: riaditeľka školy: 0951624345, riaditelka@zssintava.sk