Žiaci 1. stupňa sa vybrali na krásny koncoročný výlet do Trenčína, kde sme spoločne navštívili majestátny Trenčiansky hrad. Počas zaujímavej prehliadky hradu s výkladom v dobových kostýmoch sa preniesli do čias rytierov a šľachty, a veľkým zážitkom bolo aj slávnostné záverečné pasovanie za dvorné dámy a rytierov. Spoločne sme si prezreli hradné expozície, dozvedeli sa množstvo zaujímavostí o histórii a užili si jedinečnú atmosféru hradu.
Nakoniec sme sa prešli aj po námestí v Trenčíne a ovlažili sa zaslúženou zmrzlinou (a niektorí aj mestskou fontánou ) . Hoci nás sprevádzalo horúce letné počasie, výlet sme si všetci veľmi užili a domov sme sa vrátili plní nových zážitkov, vedomostí a pekných spomienok aj suvenírov.
Pani učiteľky 1. stupňa, pani asistentky a Mgr. M. Kojšová, šk.psychologička
