• Súťaž v speve ľudovej piesne Folklórna Sereď

• Dňa 3.4.2023 Miestny odbor Matice slovenskej a Mesta Sereď organizovali 15.ročník regionálnej súťaže v speve ľudovej piesne FOLKLÓRNA SEREĎ. Našu školu reprezentovali a zahanbiť sa veru nedali v 1.kategórii Marína Markusková (2.ročník), Martin Herceg (3.ročník) a v 2.kategórii Irfan Jozef Varlík (5.ročník). Pri veľkej konkurencii si Irfan Jozef Varlík svojím spevom vyspieval krásne 1.miesto v 2.kategórii, k čomu mu srdečne gratulujeme a tešíme sa z tohto úspechu . Sme na neho nesmierne hrdí. Zároveň naším spevákom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Šintava oslobodená z rúk fašistov

• Preto sa pri tejto príležitosti žiaci našej školy každoročne zúčastňujú Behu obcou Šintava . 3.4. 2023 sme si cez školský rozhlas pripomenuli sled historických udalostí z tohto dňa, neskôr p. starostka pred Obecným úradom slávnostným príhovorom akciu obce otvorila. Bežalo sa v 8 kategóriách s nasledujúcimi výsledkami:

1.kategória: dievčatá 1.a 2.ročník -

1.miesto: Marína Markusková, 2.roč.

2.miesto: Ela Schmidtová, 2.roč.

3.miesto: Hana Sláviková, 2.roč.

2.kategória: chlapci 1. a 2.ročník-                   1.miesto: Peter Pišely, 2.roč.

2.miesto: Ondej Michal, 2.roč.

3.miesto: Tomáš Molnár, 1.ročník

3.kategória: dievčatá 3.a 4.ročník -

1.miesto: Veronika Muziková, 4.roč.

2.miesto: Juliana Dzurová, 3.roč.

3.miesto: Hana Vohláriková, 4.roč.

4.kategória: chlapci 3. a 4.ročník-                    1.miesto: Lukáš Šona, 4.roč.

2.miesto: Matúš Kavoň, 4.roč.

3.miesto: Filip Bobuľa, 3.ročník

5.kategória: dievčatá 5. a 6.ročník -

1.miesto: Táňa Hercegová, 5.roč.

2.miesto: Eliška Kapošová, 5.roč.

3.miesto: Natália Korcová, 5.roč.

6.kategória: chlapci 5. a 6.ročník-                         1.miesto: Ondrej Tóth, 5.roč.

2.miesto: Nenad Zseby, 6.roč.

3.miesto: Lukáš Tkáč, 6.ročník

7.kategória: dievčatá 7.,8.a 9.ročník -

1.miesto: Sabina Kapošová, 9.roč.

2.miesto: Aleksandra Fastovets, 7.roč.

3.miesto: Nela Kapošová, 7.roč.

8.kategória: chlapci 7.,8. a 9.ročník-                      1.miesto: Mário Dáni, 9.roč.

2.miesto: Matej Holička, 8.roč.

3.miesto: Jozef Dáni, 9.ročník

Medaila, diplom víťazom a sladká odmena pre všetkých zúčastnených padli vhod v slnečnom, ale studenom veternom počasí.

Víťazom blahoželáme, všetkým ostatným ďakujeme za účasť, o rok sa tešíme znova.

Mgr. M. Kalinaiová

• Noc s Andersenom 2023

•

Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. 4. 1805 – 4. 8. 1875).
            Počas Noci s Andersenom strávili  deti nezabudnuteľnú noc v škole  plnú čítania, zábavy, dobrodružstiev a súťaží. Tieto zážitky im môžu pomôcť nadobudnúť pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a kultúrnemu a zmysluplnému tráveniu voľného času.

Aj naše pani učiteľky si pre deti pripravili originálny kultúrny program za účasti pani riaditeľky, pani zástupkyne, pani učiteliek a pedagogických asistentiek. Rozprávky sme deťom čítali práve my,  pedagogickí zamestnanci.

Celá „noc“ sa niesla v duchu rozprávky Škaredé káčatko. Deti rozdelené do skupín, ktoré viedli starší spolužiaci, samé zahrali vtipné prevedenie tejto rozprávky. Najväčším zážitkom sa už tradične stáva „pochod nočnou školou“, kde žiaci s baterkami v rukách v tmavých triedach hľadali indície, riešili tajničky a hádali názvy Andersenových rozprávok.

Na dobrú noc si rozprávku vypočuli vo svojich triedach pred spaním.

Mgr. Silvia Kriváčková